Wadowice po raz drugi zorganizują turniej Beskidzkiej Plaży, który odbędzie się już w najbliższy weekend 20/21 maja.

Ubiegłoroczny sukces wadowickich zawodów pokazał, że organizacja kolejnego turnieju w ramach „Beskidzkiej Plaży” jest czymś naturalnym. Wadowice jako debiutant pokazał się z jak najlepszej strony. Wysoki poziom sportowy, spora liczba kibiców oraz zmienna pogoda od pełnego słońca, do oberwania chmury – tak w skrócie można scharakteryzować to, co działo się mniej więcej rok temu w Wadowickiej „Wenecji”.

Do rywalizacji mogą przystąpić zarówno amatorzy, jak i zawodowcy. Ci drudzy wkraczają w decydującą fazę przygotowań przed zbliżającymi się wielkimi krokami pierwszymi turniejami eliminacyjnymi do mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Beskidzka Plaża to wyrobiona na przestrzeni wielu ostatnich lat marka, w zawodach naszego cyklu udział brali tacy zawodnicy jak: Kamil Kwasowski (BBTS Bielsko-Biała/Cerrad Czarni Radom), Grzegorz Pająk (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) czy Siergiej Kapelus (GKS Katowice). Oprócz zawodników grających w klubach PlusLigi, rywalizowali także młodzieżowi reprezentanci Polski zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn.

Rok temu najlepsi w turnieju mężczyzn okazali się Jakub Macura oraz Mateusz Kukulski, którzy pokonali Bartka Oleksego oraz Michała Płechę. Z kolei w rywalizacji kobiet bezkonkurencyjne były Joanna Gryma oraz Dominika Bałdys, które w decydującym meczu odprawiły z kwitkiem Aleksandrę Sochacką i Magdalenę Kaszubę. Jak będzie w tym roku? Kto okaże się najlepszy?

Zapraszamy od 20/21 maja do Wadowickiej „Wenecji”.

Oficjalny plakat turnieju do pobrania.