Po pierwszym dniu zmagań na bulwarach nad Skawą poznaliśmy większość półfinalistów wadowickiego turnieju. W tym gronie są między innymi Jakub Macura i Mateusz Kukulski – zwycięzcy z Bielska-Białej.

Wadowice debiutujące na mapie Beskidzkiej Plaży świetnie zdały egzamin, podczas pierwszego dniarozgrywek. W turnieju kobiet poznaliśmy wszystkich półfinalistów. Aleksandra Sochacka i Magdalena Kaszuba zmierzą się z Agatą Sowińską i Patrycją Bubak. Rywalki dla zwyciężczyń tego półfinału wyłoni pojedynek między Kamilą Wyrzykowską i Ewą Świech a Joanną Grymą i Dominiką Bałdys.

Poziom turnieju w Wadowicach jest raczej wyrównany. Trochę inaczej sytuacja wyglądała tydzień temu w Wiśle, gdzie dwie pary złożone z zawodników BBTSu Bielsko-Biała raczej górowały nad resztą par – podsumował skład zawodów Mateusz Kukulski, który wraz ze swym partnerem Jakubem Macurą awansowali do półfinału bez porażki. Turnieje Beskidzkiej Plaży, a jest to już nasz trzeci, traktujemy jako trening i istotny element przygotowań do rozgrywek w ramach eliminacji do mistrzostw Polski, gdyż w tym roku cały sezon będziemy grali razem – dodał Macura, który występował również w zeszłorocznej edycji cyklu. Widać, że wiele rzeczy zostało lepiej dopracowanych, atmosfera jest bardzo fajna, a turnieje są dobrze zorganizowane. Półfinałowych rywali dla zwycięzców z Bielska-Białej poznamy w niedzielę rano, po rozegraniu pojedynku między Przemysławem Paliwodą i Kamilem Gąsiorowskim a Przemysławem Feistem i Adrianem Ciupą. W drugiej batalii o finał zmierzą się Paweł Zawadzki i Mikołaj Grobelny oraz Bartek Oleksy i Michał Płecha.

W niedzielę poznamy ostateczne rozstrzygnięcia Beskidzkiej Plaży w wadowickiej Wenecji. Na pewno nie zabraknie ciekawych zagrań i efektownych obron. Zapraszamy więc wszystkich na bulwar nad Skawą już od godziny 10:00 na decydujące pojedynki turnieju w Wadowicach.