Rok temu na Placu Hoffa wybudowano jedno boisko, w tym roku są już dwa. Aż strach pomyśleć, co miasto Wisła planuje za rok?

Cieszy nas to, że tylu sportowców zapisało się na zmagania zarówno w turnieju Młodej Plaży jak i Beskidzkiej Plaży. Atmosfera i warunki są przyjazne, a my z naszej strony robimy wszystko by każdy kto bierze udział w rywalizacji był zadowolony z tego, co spotkał w Wiśle. Bardzo cieszy mnie to, że w naszym mieście, we współpracy z organizatorami – BDB Event, stworzyliśmy turniej siatkówki plażowej. To coś, czego wcześniej nie było w Wiśle, a ja osobiście mam nadzieję, że Beskidzka Plaża i Młoda Plaża na stałe wpiszą się w krajobraz imprez sportowych w naszym mieście.

Wisła to bardzo usportowione miasto, odbywa się tutaj wiele imprez rekreacyjnych, sportowych. Nie tylko skoki narciarskie, ale szeroko pojęty sport tworzą klimat tego miejsca.

Od wielu, wielu lat miasto organizuje imprezy nie tylko dla zawodowców jak puchar świata w skokach narciarskich, ale także te, w których udział mogą brać całe rodziny. Dla nas sport to doskonała okazja na spędzenie wolnego czasu i spełnianie swoich pasji.

Trudno o lepsze, bardziej reprezentatywne miejsce w Wiśle niż Plac Hoffa. Centrum miasta, mnóstwo turystów, czego chcieć więcej?

Nawet gdy warunki atmosferyczne nie są najlepsze, gdy wieje wiatr czy pada lekki deszcz, na brak turystów i zainteresowania naszym pięknym centrum nie możemy narzekać. Fajnie, że jest dla kogo organizować te wydarzenia, że mogą się odbywać w ścisłym centrum. A i sądzę, że dla samych zawodników gra przy licznej publice, zainteresowanie ich osobami jest jak najbardziej w porządku.

Ilość par, wysoki poziom zawodów Pana, jako włodarza miasta musi zadowalać i utwierdzać w przekonaniu, że organizacja tego turnieju była dobrym pomysłem?

Jestem zdania, że lepiej organizować mniej wydarzeń, ale na wyższym poziomie. W tym kierunku z całą pewnością będziemy chcieli zmierzać. My jako miasto będziemy mogli pochwalić się fajnymi eventami, a z drugiej strony zawodnicy biorący w nich udział są zadowoleni z poziomu organizacyjno-sportowego.

Jak podoba się Panu siatkówka plażowa?

Jesteśmy u progu letniego sezonu, więc takie turnieje jak ten w Wiśle są idealnym przetarciem przed najważniejszymi turniejami. Mam nadzieję, że sezon będzie gorący, pogoda dopisuje. Jestem pod wielkim wrażeniem, tego co zastałem na Placu Hoffa w Wiśle i z tego miejsca pragnę serdecznie podziękować za włożony wysiłek oraz pracę.

Czy chciałby Pan na koniec naszej rozmowy przekazać coś kibicom i turystom?

Mam nadzieję, że będziemy wspólnie rozwijali to przedsięwzięcie i wznosili je na jeszcze wyższy poziom. Współpraca z organizatorami układa się bardzo dobrze, a ja chciałbym ze swojej strony podziękować Panu Marcinowi Strządale. Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie razem zrobić w Wiśle wielkie rzeczy. Warto przyjechać do Wisły, zobaczyć jak ogromny wysiłek w poszczególne spotkania wkładają zarówno zawodnicy jak i zawodniczki. Piasek jest naprawdę bardzo ciężkim podłożem, po którym niektórzy mają problem chodzić, a co dopiero grać.

Z Burmistrzem Wisły – Tomaszem Bujokiem rozmawiał Piotr Bąk – Beskidzka Plaża