W Kętach dobiegł końca ostatni weekend tegorocznej Beskidzkiej Plaży. Poznaliśmy również najlepsze pary Młodej Plaży Open.

Turniej kobiet rozgrywano systemem mecz każdy z każdym i udało się go rozstrzygnąć jeszcze w sobotę. Zwycięstwo odniosła Anna Garus w parze z Michaliną Lux. Tuż za nimi na podium uplasowały się Maria Maszek oraz Klaudia Wesół, a brązowe medale trafiły do Agaty Sowińskiej i Patrycji Bubak.

Niedzielne zmagania w Kętach rozpoczęły się od półfinałowych pojedynków panów. W pierwszym z nich zwycięzca z Wadowic oraz Bielska-Białej – Jakub Macura, który tym razem grał z Bartkiem Cukrem, uległ Pawłowi Zawadzkiemu i Mikołajowi Grobelnemu. Z kolei w drugim Adam Rajski i Marcin Krawiec pokonali Juliana Mituniewicza i Szymona Zycha. Tym samym Adam z Marcinem zapewnili sobie drugi finał tego weekendu, gdyż również w Młodej Plaży Open dotarli do decydującego spotkania turnieju.

Po zakończeniu półfinałów Beskidzkiej Plaży poznaliśmy najlepsze pary rozgrywek dla uczestników do 18. roku życia. Wśród dziewcząt triumfowały Magdalena Walczak i Natalia Miłosz przed Marią Maszek i Klaudią Wesół, które sięgnęły po drugi srebrny medal tego tygodnia. Trzecie miejsce zajęły Aleksandra Sochacka i Magdalena Kaszuba. W turnieju chłopców triumfowali wspominani już Adam Rajski z Marcinem Krawieckim, których wyższość w finale musieli uznać Aleksander Swacha i Mateusz Podborączyński. Skład podium uzupełniała para wspierana przez Paz-Buz Mateusz Pazgan i Patryk Prajs. Wszystkie najlepsze pary Młodej Plaży Open z Cieszyna reprezentowały Kędzierzyn-Koźle.

Na zakończenie turnieju rozstrzygnięto wyniki Beskidzkiej Plaży mężczyzn. W pojedynku finałowym Adam Rajski z Marcinem Krawieckim ulegli Mikołajowi Grobelnemu i Pawłowi Zawadzkiemu. Jednak porażka w ostatnim pojedynku Beskidzkiej Plaży 2016 nie wpłynęła na negatywną ocenę wydarzeń minionego weekendu przez Adama Rajskiego. Bardzo pozytywnie oceniam ten turniej w naszym wykonaniu. Założyliśmy z Marcinem, że zdobędziemy trzeci medal na Młodej Plaży Open i się udało. Również nasz występ w Beskidzkiej wyszedł bardzo dobrze, choć mieliśmy trochę szczęścia. W półfinale już kilkoma punktami w półfinale, na szczęście walczyliśmy do końca i udało się odrobić straty, by ostatecznie zająć w turnieju drugie miejsce – podsumował występ młody zawodnik z Kędzierzyna-Koźla. Turnieje Młodej Plaży Open oraz Beskidzkiej Plaży były dla tych zawodników, grających ze sobą od trzech tygodni, świetnym treningiem i sprawdzianem formy przed Wojewódzkimi Finałami juniorów, w których wezmą udział. Cykl rozgrywek oceniam bardzo dobrze, organizacja stoi na wysokim poziomie i wiele par może się zgłosić do turniejów, co wpływa na ich poziom – dodał zdobywca pięciu medali w tegorocznych rozgrywkach. Trzecie miejsce zajęli Julian Mituniewicz oraz Szymon Zych. MVP zmagań w Kętach wybrano Jakuba Macurę.

W trakcie finałowego dnia nie brakowało również ogromu atrakcji dla kibiców. Obok strefy zabaw i gier dla dzieci przygotowanej przez Grupę Kęty, miały miejsce również konkursy, a także mecz gwiazd. Wystąpili w nim m.in. przedstawiciele miejscowego klubu UMKS Kęczanina Kęty.

To już koniec Beskidzkiej Plaży 2016, ale wracamy za rok.

Beskidzka Plaża – mężczyźni:
1. Paweł Zawadzki/Mikołaj Grobelny
2. Adam Rajski/Marcin Krawiecki
3. Julian Mituniewicz/Szymon Zych

Beskidzka Plaża – kobiety:
1. Agata Sowińska/Patrycja Bubak
2. Maria Maszek/Klaudia Wesół
3. Anna Garus/Michalina Lux

Młoda Plaża Open – dziewczęta:
1. Magdalena Walczak/Natalia Miłosz
2. Maria Maszek/Klaudia Wesół
3. Aleksandra Sochacka/Magdalena Kaszuba

Młoda Plaża Open – chłopcy:
1. Adam Rajski/Marcin Krawiecki
2. Mikołaj Semak/Mateusz Podborączyński
3. Mateusz Pazgan/Patryk Prajs (Paz-Buz)